Obserwatorzy

sobota, 10 marca 2012

nietypowe zwierze alxolotl

 axolotl jest zwierzęciem pozostającym przez całe życie w postaci neotenicznej (czyli w zasadzie wstadium larwalnym). Nie przechodząc do postaci dorosłej osiągają jednak dojrzałość płciową. Poza tym mają duże zdolności regeneracji utraconych kończyn. Z tego też powodu axolotle hodowane są również w laboratoriach w celu badań nad transplantologią i genetyką. Axolotla można rozwinąć do postaci dojrzałej, w pełni rozwiniętej, żyjącej na lądzie podając mu tyroksynę, ale nie jest to w zasadzie do niczego potrzebne.


Obecnie żyje w towarzystwie gupików (ax chętnie upoluje rybkę, Emil wybil całe stado poza jedną rybą, która po jakimś czasie się wykociła i tak sobie żyją ok pół roku razem). Chciałam mu dokupić drugiego do towarzystwa, ale obawiam się, że mogłyby się nie zgodzić - różnica wieku ok. 1,5 roku, to w ich przypadku już dość sporo.

Axe często traktowane są jak ryby - mało kontaktowe itd. Na przykładzie młodego mogę z ręką na sercu powiedzieć, że to paskudna bzdura! Emil reaguje jak sie do niego mówi, obserwuje co się dzieje w pokoju, podchodzi do ręki (jak był mały właził na dłoń i siedział w niej jak na hamaku wink ).
Jak je zobaczyłam od razu  mi się spodobały a wam jak się podobają


3 odmiany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz