Obserwatorzy

czwartek, 8 marca 2012

Świnki


Świnka też pupil

mikroświnki, mikroświnka, świnka miniaturowa„Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie”.

To co miniaturowe jest piękne. Świnie też!! W Wielkiej Brytanii zapanowała moda na mikroświnki.

Zwierzątko osiąga maksymalnie do 35 cm długości. Tuż po narodzeniu świnki ważą niewiele ponad 200 gramów i rozmiarem ledwie dorównują kubkowi od herbaty. Dorosłość osiągają w wieku dwóch lat. Ważą wówczas od 20 do 30 kg. Żyją do 18 lat.

Miniaturowe świnki są krzyżówką wietnamskiej świnki zwisłobrzuchej, nowozelandzkiej kuri kuri, angielskiej rasy świń Gloucester Old Spot i Tamworth.

Pomimo że są mikro to osiągają niebotyczne ceny – jedno zwierzątko może kosztować nawet 700 funtów.

Mikroświnki są zaskakująco ciche, czyste i mało wymagające, a przede wszystkim są bardzo przyjacielskie, reagują też na swoje imię. Nie trzeba ich wyprowadzać na spacer, ponieważ łatwo uczą się korzystania z kuwety, co nie powinno dziwić – świnia to czwarty najinteligentniejszy gatunek ssaków na świecie, po człowieku, małpie i delfinie. To idealne zwierzątko domowe rzadko choruje i jest również wspaniałym rozwiązaniem dla osób uczulonych na sierść psów lub kotów.

Świnki jednak najlepiej czują się na świeżym powietrzu, więc osoby decydujące się na ich zakup powinny dysponować dużym ogrodem. Wskazane również jest, aby zwierzaki hodować parami.

W Wielkiej Brytanii można kupić mikroświnkę w regionie Fens na wschodzie u Jane Croft, a ich hodowla nosi sielską nazwę Little Pig Farm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz