Obserwatorzy

sobota, 10 marca 2012

Nieuczciwość


Uważaj na nieuczciwych sprzedawców!

uważaj na nieuczciwych sprzedawców, sprawdzaj datę ważności karmyKupując karmę dla naszego pupila, niezależnie czy jest to pies, kot, gryzoń czy inne zwierze zawszę pamiętajmy, aby sprawdzać datę ważnosci na opakowaniu!

Niestety zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy i musimy się ich wytrzegać. Kilkukrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie sprzedawano znanych producentów w bardzo niskich cenach. W niektórych przypadkach okazało się, że były to promocję w uczciwych sklepach, ale czasami zdarzało się, że cena była bardzo okazyjna, ale karmy posiadały bardzo krótki termin ważności (np. zostało 7 dni). Przy zakupie 2 worków po 15 kg nie ma możliwości, aby nasz pupil zjadł całą karme przed upływem terminu. Dodatkowo zwracajmy uwagę z jakiego kraju pochodzi sprzedawany produkt, ponieważ bardzo często właśnie w tych przypadkach krótkich terminów karmy nie pochodziły od polskich dystrybutorów, ale były sprowadzanez innych krajów np z Niemiec.

Dzieje się tak, ponieważ niektóre mniejsze hurtownie wyprzedają zalegający im, przeterminowany towar bądź towar z kończącym się terminem przydatności karmy do spożycia. Wiadomo, takiego towaru porządny sklep zoologiczny nie kupi, więc niektórzy hurtownicy, żeby nie ponosić strat kombinują i na boku sprzedają karmy po mocno zaniżonych cenach. Później towar ten znajdujemy u niektórych sprzedawców na allegro bądź w niektórych sklepach zoologicznych. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich sprzedawców! Znaczna większość sprzedawców na allegro oraz sklepów internetowych sprzedają karmy długim terminem ważności oraz pochodzące od polskich dystrybutorów.

Jak się wystrzec przed nieuczciwymi sprzedawcami?

Pierwszym sygnałem może być dla nas nierynkowa cena produktu (o wiele niższa niż u konkurencji). W takim przypadku najlepiej jest sprawdzić w pierwszej kolejności opinie o sklepie internetowym oraz (lub) przeczytać opinie na allegro. Podejrzewam, że niewiele osób kiedykolwiek sprawdzało datę ważności na zakupionej karmie stąd warto również zadzwonić do sprzedawcy i upewnić się czy produkt pochodzi od polskiego dystrybutora oraz czy produkt posiada datę przydatności dłuższą niż 3 miesące. Tyle mniej więcej będziemy potrzebować, aby zwierzak spokojnie opróżnił worek.

Jeżeli mimo sprawdzenia oraz zapewnień sprzedawcy trafi do Was przeterminowana karma pamiętacie, aby ostrzec przed tym innych potencjalnych kupujących wystawiając odpowiedni komentarz w internecie.

Co my jesteśmy odpowiedzialni za to co spożywa nasz pupil stąd pamiętajmy, że przeterminowany pokarm może odebrać naszemu domownikowi zdrowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz